Mida soovin aastalt 2018

Make a wish Aasta 2018 saab olema imeline aasta! Kuidas teisiti see saakski olla. Täis rõõmu, õnnestumisi, õppetunde, armastust, lahkust,teadlikkust,naeru,reisimist ja oma unistuste järgimist. Õnnelik olla on otsus ja mina olen otsustanud! Olen otsustanud luua omale õnneliku elu ja elu mida olen soovinud näha end elamas. Oma unistuste elu. Olen valmis liikuma sihikindlalt, eesmärgipäraselt ja tegutsedes soovitu suunas. Näha iga päeva kui imelist, nautida hetki ja olla hetkes, veeta aega oma lähedaste ja kallitega ja palju reisida. Uueks aastaks on kirja saanud  eesmärgid, nimekiri raamatutest mida soovin aasta jooksul lugeda, reisisihtkohad mida soovin avastada jaisiklikus plaanis  kuidas olla iseendaga rahus ning harmoonias ja hoida oma eluvaldkonnad tasakaalus. Kuidas olla see iseenda parim väljaanne ja saavutada see mis on elus just sulle mõeldud :)

Vaatan tagasi aastale 2017 tänutundega, oli väga murranguline aasta mu elus ja võib öelda, et mitmeski mõttes elumuutev :) Olen tohutult tänulik kõigele, mida selle aasta numbri sees kogesin, inimestele kellega kohtusin ja kes on koguaeg olemas olnud. Kui ka mingi hetk aasta lõpus tundus, et ma ei ole veel päris seal kus tõeliselt soovin olla siis tehes vahekokkuvõtteid ja pannes kirja mis aasta jooksul siiski tehtud sai ja kui palju tegelikult on muutunud oli järsku pilt hoopis teine. Iga astutud samm viib suurema eesmärgini ja olen aru saanud, et vahel ongi vaja aeg maha võtta, lasta kõigist nendest soovidest korraks lahti, mitte hoida neist kramplikult kinni ja vaadata korra mõttes tuldud teekonnale tagasi. Need soovid ja unistused ei kao mitte kuhugi, need on sinuga koguaeg kaasas kuid lastes lahti annad sa võimaluse ka millelegi uuele ja suuremale mis võib-olla hoopis rohkem sulle elus mõeldud on :) Ma olen tänulik oma intuitsioonile mis lihtsalt aasta alguses mulle pähe tagus, et osta piletid Balile. Tol hetkel ei tundunud see kuidagi loogiline mõte, et alles ma detsembris käisin puhkamas Lanzarotel ja kuidas ma nüüd järsku Balile lähen. Kuulasin oma tunnet, lennupiletid said ostetud, majutused broneeritud ja varsti oligi minek. See oli reis ilma milleta ma ei oleks täna nii teadlik oma soovidest, vajadustest ja sellest kes ma ise olen. See reis avas mu silmad, jumalikkusest iseendast, sain kinnitust nii paljudele asjadele ja olukordadele oma elus, kuidagi suur avardumine ja teadvustamine ja suure pildi nägemine toimus nii ühtäkki. Ja nüüd ma mõtlen kui võimas on intuitsioon ja südame hääle kuulamine ja see, et sa neid järgiksid kui nad tahavad sulle midagi öelda. Sellel reisil kohtusin ka oma praeguse mehega. Mäletan, et olin enne seda hiljaaegu kirja pannud, mida ma ühelt suhtelt soovin ja millist meest enda kõrvale. Ja mida enam ma teda tundma õppisin, tema vaateid, väärtusi, mõtteid elust ja nägemusi kuidas ta soovib oma elu elada - mõtlesin vaid üht : " kus sa kogu see aeg olnud oled" :) Ja ta on olemas. Inimene, kellega mõtlen sarnaselt, kes on välimuselt selline keda olen oma mõttepildis ette kujutanud, kõik need loomu-ja isikuomadused ja see tunne temaga, et ma olen justkui kodus :) Balil sai seemne ka ettevõtluse idee, leidsin omale koostööpartneri ja tekkisid mitmed uued mõtted kuidas selle väikese ideedega edasi minna. Tulles tagasi oli mu elus eesmärk, tulevik joonistus selgemalt kui kunagi varem. Otsisin koguaeg mis on need asjad elus, mis on minu! Ja selle aasta jooksul olen ma nendest päris palju üles leidnud. Minu peas on olnud mõte ammu coachinguga tegelemisest ja ma läbisin need kursused ja sain ka esmase sertifikaadi :) 
Lisaks tekkis mõte hakata pakkuma konsultatsioone organisatsioonikultuuri ja psühholoogia vallas. Kirjutasin valmis äriplaani, mis aitas esmalt mul enda jaoks kaardistada oma tegevused, suunad, missiooni ja visiooni ning mida loodav OÜ endast täpsemalt sidaldama ja pakkuma hakkab. Olen tegelenud palju enesearengu ja täiendusega, erinevad koolitused, webinarid, coachingu sessioonid ja teemakohaste artiklite ning raamatute lugemine. Olen väga palju saanud avardada oma silmaringi ja kohtuda ja teha koostööd väga inspireerivate ja toetavate inimestega. Tunnen, et olen ise muutunud selle aasta jooksul väga palju. Võib-olla pole õige öelda muutunud. Pigem leidnud selle mina, kes ma päriselt olengi ja nüüd julgen see "mina ise" ka olla. Võin öelda, et elan teadlikumalt ja armastavamalt kui seda kunagi varem ja elus on palju elamisväärset ja avastamist. Mäletan, et mingi hetk mõtlesin ja panin ka kirja, et soovin see aasta ja edaspidi teha aastas vähemalt viis reisi. Ja kui nüüd detsembris lõppevale aastale 2017 tagasi vaatan, siis justnimelt viis reisi tuligi :) Bali, Madeira, Horvaatia, Bali, Riia :) Ole oma soovidega ettevaatlik või siis väga teadlik sellest mida soovid, sest need võivad täide minna ;) Mis veel? Olen muutunud palju perekesksemaks ja koduväärtustavamaks. Kohati võib isegi öelda, et maalähedasemaks. Väärtustan rohkem oma perekonda ja lähedasi ja nendega koosveedetud aega. Hindan teatud traditsioonide võlu, just jõuluaeg on üks selline kus minu jaoks on perekesksed traditsioonid ja tavad nii väärtuslikud ja hinnalised. Ma olen tänulik selle teekonna eest sellel aastal, see aasta on olnud väga õpetlik ja edasiviiv. Olen astunud suure sammu õnnelikuma, teadliku ja unistuste elu poole :) Minna veel on aga kõige tähtsam on astuda need esimesed sammud ja hakata tegutsema. Tänan neid inimesi, kes on mulle selle aasta jooksul olnud õpetajateks, mentoriteks, coachideks, toeks, julgustuseks ja lihtsalt olemas ning kasvõi heades mõtetes minuga.

Tänan sind aasta 2017 ja võtan avasüli ja ootusärevuse ja täie teadlikkusega vastu aasta 2018 ja kõik selle imelise mis ees ootamas on :)Kommentaarid