Kõnnime seda teed...

It`s perfectly okey to make a day of laziness because you`´re on vacation :)

Kogedes siinsest õnnist rahu ja vaikust ja olemist iseendaga on hakanud kuskilt minu sisemusest erinevad mõtted ja tähelepakenud üles kerkima. Minu oma sisemine tõde ja teadmine. Täna hommikusöögiajal tundsin taaskord mõttetulva, mis vajas kirjapanemist ja haakus eilse blogi postituse teemal seoses unistustega.
Lugesin hiljuti Robin Sharma raamatut " Pühamees, surfar ja tegevjuht". Antud autoril on ilmunud ka raamat " Munk, kes müüs maha oma Ferraari". Ja tema on raamatus öelnud,et  sul on vaja endas üles leida see, kes sa kunagi oled olnud. Jõuda tagasi selle teadmise juurde. Läksin ajas tagasi ja mõtlesin oma lapsepõlve peale ja nende meelistegevuste peale, mida siis teha armastasin. Enim on meelde jäänud kolm lemmik tegevust. Esimest nendest usun, et on enamus väikesi lapsi mänginud. Mängisin alatihti poepidajat. Eriti hästi on meelde jäänud kuidas suviti maal vanaema ja vanaisa juures olles just vanaema mu mängu kaasatud sai. Kuna olin üksik laps, õdesid ega vendasid mul pole, siis alati ei olnud teisi mängukaaslasi ja tuli iseendale tubaseid tegevusi leida vihmase ilmaga. Niikui vanaema köögis süüa tegema hakkas, läks poemängimine lahti, tassisin köögist niipalju kui võimalik toiduaineid ja muid kraami, mida andis vähegi müüa teise tuppa oma poelettidele, mida vanaema siis raha eest ostma pidi tulema :D Oligi esimene klient kohe omast käest võtta :) Poemüüjat minust siiski ei saanud :) Järgnevalt oli minu suureks lemmikuks õpetaja mängimine. Mulle meeldis tunde ette valmistada, teadmisi edasi anda, õpetada, juhendada, koolitada ja küsimustele vastata. Hindeid meeldis ka panna. Alatihti kui emale sõbranna külla saabus, olid nemad kaks mu õpilast. Istusid nagu kaks kukununnut ja läksid mu mänguga kaasa. Vahel oli vaja tunnis korda ka luua kuna kippusid tundi segama ja itsitama :D
Mu kolmandaks lemmik tegevuseks oli reisimine. Kuna olin suviti tihti maal vanaema juures ja kõigil vaheaegadel samuti oli minu jaoks nii omane tihti asjade pakkimine ja sellega kaasnev sõitmine ühest kohast teise, kas siis bussi või rongiga. Ja mulle meeldis see nii väga, et vahepealsel ajal kui päriselt sõitmist kuskile ei olnudki, pakkisin lihtsalt oma asjad kokku ja reisisin ühest toast teise :D
Ja täna hakkasin mõtlema... mängiva lapse silmad säravad.
Need kaks viimast lapsepõlve lemmik tegevust on mind tänases elus kõige rohkem kõnetanud ja leidnud koha mu elus. Tänane töö mida teen haakub suuresti koolitamise, juhendamise, tagasiside andmise ja hindamis protsessiga ning muudatuste läbiviimisega. Igal juhul  näen end ka edaspidi selle valdkonnaga tegelemas. Viimased aastad on lisaks sellele saanud reisimine minu elus asendamatuks. See on andnud mulle vabaduse, laiema silmaringi, avastada uusi kohti, kultuuri,maitseelamusi, olema avatud ja andnud võimaluse kohtuda erinevate inimestega. Samuti andnud julguse ja kindluse, et ma saan hakkama. Kui see pisik sind korra hammustanud on, siis vastuvaktsiini mina enam leidnud pole :) The world has so much offer to you! Kasutan vahepeal ingliskeelseid väljendeid kuna need annavad  mõtte minu jaoks paremini edasi ja igakord ei ole ma  leidnud emakeeles seda õiget lause sõnastust mis  kõlaks sama hästi. Minu suurimaks väljakutseks tulevikus saab olema need kaks omavahel ühendada. Teha tööd, mis võimaldab mul reisida. Senikaua on minu meelest igati õigustatud ütlus : " sa oled praegu oma elus täpselt seal, kus sa olema pead".  Naudi seda!

Oma mõtete kirjapanemine ja jagamine on päris vabastav tegevus ma olen avastanud :)
Tulles tagasi kirjutise juurde, millest sina väikesena unistasid ja mis nendest unistustest tänaseks saanud on ? Hea meelega loeks tagasisidet :)


Katkend raamatust : " Hakka tegelema asjadega, mis varasemalt sinu suure südame täitsid. Ühenduse taasleidmiseks oma südamega,on taas lõkkele puhuda kired, mis on sinus kustunud. Avasta uuesti asjad, mis sind liigutavad ja sulle pisarad silma toovad. Mida sellist tegin ma varem, mis pani mind end hästi tundma? või kui ma ei peaks töötama, kuidas ma siis oma aega veedaks? "

Süda räägib meiega elu vaiksetel hetkedel 💟

Kommentaarid